Sklep numizmatyczny - Salon Numizmatyczny "Dzieje Złotego" - Przemy¶l
  Start » Monety ¦wiata » Białoru¶ » 1081 Moje Konto  |  Zawarto¶ć koszyka  

Białoru¶ - 2009, 20 rubli - Malarze ¶wiata - Ilja Repin

[1081] Cena: 149,00zł
Cena promocyjna: 141,00zł
 *brak*
Białoru¶ - 2009, 20 rubli - Malarze ¶wiata - Ilja Repin
Kliknij zdjęcie(-a), aby powiększyć
Białoru¶ - 2009, 20 rubli - Malarze ¶wiata - Ilja Repin
Cechy monety
Nominał: 20 Rubli
Emisja: 2009
Stempel: Lustrzany + zdjęcie
Materiał: Srebro Ag 925
¦rednica: 28 x 40mm
Waga: 28.28g
Nakład: 15 000
Stan: Menniczy
Szósta moneta z serii "Malarze ¦wiata" (Painters of the World) przedstawiaj±ca dzieło Ilja Repina. Srebrna moneta w formie sztabki ozdobiona dziełem mistrza "Bukiet" i jego dacz±, z pewno¶ci± przypadn± do gustu wszystkich tym którzy obdarzyli sympati± poprzednie wydanie z Vincentem Van Goghiem.

Moneta bita przez Mennicę Polsk±.

Inne monety z serii "Malarze ¶wiata".

Ilja Jefimowicz Repin, (ur. 5 sierpnia 1844 w Czuhujiwie, zm. 29 wrze¶nia 1930 w Kuokkala) – malarz rosyjski oraz ukraiński.
Urodził się w miejscowo¶ci Czuhujiw. Jego rodzice byli rosyjskimi osadnikami wojskowymi na wschodniej Ukrainie. W 1866 roku, po terminie u miejscowego malarza ikon, Bunakowa, oraz wstępnej nauce malarstwa portretowego, Repin wyjechał do Sankt Petersburga gdzie wkrótce przyjęto go do Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu jako ucznia. W latach 1873-1876 jako stypendysta przebywał we Włoszech i Francji, gdzie zetkn±ł się z tamtejsz± sztuk± impresjonistyczn±, która miała wpływ na sposób użycia ¶wiatła i koloru przez artystę. Jednak styl malarza bliżej przypominał starszych mistrzów Europejskich, szczególnie Rembrandta, a sam Repin nigdy nie został impresjonist±. Po powrocie pracował w Moskwie, od 1882 ponownie w Petersburgu, a od 1900 w Kuokkala. W latach 1894-1907 był profesorem petersburskiej Akademii, a 1898-1899 jej rektorem. Przez cały czas kariery, artysta w swoich dziełach ukazywał przeciętnych ludzi, z którymi sam sie identyfikował. Repin często ukazywał wiejski folklor, zarówno Ukraiński, jak i Rosyjski. W póĽniejszym okresie twórczo¶ci, od 1878 należał do pieriedwiżników;malował obrazy rodzajowe o tematyce z życia współczesnej Rosji, historyczne, portrety min. inteligencję Rosyjsk± oraz arystokrację, ł±cznie z ostatnim carem Rosji, Mikołajem II Romanowem. Iwan GroĽny i syn.
Ceniony za mistrzowsk± realistyczn± formę, rysunek, swobodn± fakturę oraz wyczucie barwy i ¶wiatła; jego obrazy charakteryzowała wielka różnorodno¶ć ujęć i nastrojów.
Produkty podobne
1104 - The SELECT would examine more than MAX_JOIN_SIZE rows; check your WHERE and use SET SQL_BIG_SELECTS=1 or SET MAX_JOIN_SIZE=# if the SELECT is okay

select p.products_id, p.products_image, p.products_tax_class_id, IF(s.status, s.specials_new_products_price, p.products_price) as products_price from orders_products opa, orders_products opb, orders o, products p left join specials s on p.products_id = s.products_id where opa.products_id = '1081' and opa.orders_id = opb.orders_id and opb.products_id != '1081' and opb.products_id = p.products_id and opb.orders_id = o.orders_id and p.products_status = '1' group by p.products_id order by o.date_purchased desc limit 6

[TEP STOP]